Body zorbing je novou adrenalinovou zábavou a zároveň týmovou hrou. Liší se od ostatních typů zorbingu (klasický zorbing pro sjezd kopce v zorbingové kouli či aguazorbing pro radovánky na vodě) tím, že jde především o originální imitaci fotbalu, tedy o kolektivní hru pro 2–10 hráčů.

Zorb (zorbingová koule) na bodyzorbing je nafukovací balón podobný zorbingové kouli, který se však některými svými parametry zásadně liší. U bodyzorbu zůstává hlava a nohy sportovce volné. Jeho hlavním účelem je totiž umožnit bezpečné narážení hráčů a provádět kotouly, přemety a další akrobatické prvky.

Co lze díky body zorbingu hrát? Nejobvyklejší aktivitou je bodyzorbingový fotbálek, při kterém se utkávají dva týmy a hrají hru podobnou fotbalu s výrazně zjednodušenými pravidly. Existuje velké množství programových variací her i technických provedení bodyzorbingu, proto hlavně záleží na kreativitě pořadatele či samotných hráčů. Jeden zápas trvá obvykle 5 – 10 minut, u této hry se však i za takto krátkou dobu pořádně zapotíte. Výhoda body zorbingu je to, že jej lze hrát v jakémkoliv počasí, dokonce i v zimě na sněhu!

bodyzorbing

Pronájem body zorbingu v Praze

DOPORUČUJEME: Zábavní Agentura Říha, která pořádá zábavné atrakce na míru, nabízí zcela exkluzivně atrakci body zorbingu v Praze, ale i po celé ČR. S pořádáním této atrakce má dlouholeté zkušenosti, proto všem zájemcům dokáže nabídnout komplexní řešení bodyzorbingu.

Pro bodyzorbing je zapotřebí zcela rovný měkčí povrch, nejlepší variantou je posečený trávník. Berte na vědomí, že při hře se mohou kolena občas dotknout země a proto je zcela nevhodný asfalt nebo beton. V případě dostatečné interiérové plochy je možné bodyzorbing provozovat i ve sportovních halách apod. Minimální prostor pro efektivní hru by měl být vymezen prostorem 10×5 metrů.

V ceně atrakce je započítaných hned 10 zorbingových koulí pro ideální herní plán 5 na 5. Celkem se dle informací uvedených na stránkách agentury počítá se čtyřmi hodinami provozního času s možností prodloužení a volný vstup na atrakci pro všechny účastníky.

Neustále na těchto stránkách o zorbingu připomínáme, že byste si měli ověřit, zda je nabízená atrakce určitým poskytovatelem naprosto bezpečná. Agentura Říha ke všem svými atrakcím nabízí nadstandardní služby, které jsou již zahrnuty v ceně. K těmto službám patří především pojištění proti úrazuodborná instalace atrakce a hlavně perfektně proškolená obsluha, která dohlíží na všechny zorbonauty.

Na jakých akcích se body zorbing nejvíce osvědčuje?

Bodyzorbing je díky speciální konstrukci zorbu určen jak pro děti od pěti let, tak pro dospělé všech věkových kategorií – proto body zorbing lze využít opravdu téměř na všech akcích.

V komerční sféře jej využijete:

  • pro veškeré firemní akce
  • teambuildingy a promo akce pro zákazníky

Ve veřejné oblasti:

  • dětské dny
  • poutě
  • městské slavnosti
  • festivaly

Kreativitě se meze nekladou a právě body zorbing je skvělý v tom, že jej lze úspěšně využít na většině zajímavých akcí pro ozvláštňující zpestření celé akce.

Nevíte si s pořádáním zábavných atrakcí rady a chcete poradit, jaké další atrakce mohou být vhodné? Využijte také služeb Agentury Říha a nezávazně požádejte o programové konzultace a doporučení, po jaké atrakci máte sáhnout vedle body zorbingu. Osobě se nám z jejich nabídky líbí třeba nafukovací skákací hrad, sumo ring či velmi zajímavě vypadá lidský stolní fotbal. Případně pronájem autodráhy Mini-Z Street Racing.

Bodyzorbing jako netradiční dárek pro jednotlivce, rodiny či firmy

Pokud jste kreativní a chcete pro své blízké něco „extra“, určitě popřemýšlejte o body zorbingu. Darováním atrakce darujete zážitek na celý život. Řada zábavních agentur tento typ zorbingu nabízí v rámci jejich komplexních programů, u kterých je o všechny účastníky atrakcí vždy perfektně postaráno. Nechte veškeré pořadatelské starosti na osvědčené agentuře a vy sami si užívejte zážitek!

Dle našeho názoru je zorbing jeden z nejlepších a z nejoriginálnějších způsobů, jak udělat svým blízkým nebo sobě radost…

Body zorbing jako perfektní součást celodenních firemních teambuildingových akcí či doplňkových programů

Ať se již rozhodnete pro bodyzorbing jako jednotlivec, jako menší skupinka přátel nebo naopak jej využijete jako zábavnou atrakci pro Vaše zaměstnance či obchodní partnery, vždy si užijete spoustu legrace. S body zorbingem všechny své zaměstnance či klienty příjemně překvapíte, protože si můžete být jisti, že 99% z nich nebude do té doby vědět, že něco takového vůbec existuje.

Nezapomeňte: bodyzorbing je kolektivní hra, proto si jej užívejte po boku se svými přáteli a nejbližšími.