Co je zorbing

Zorbing je vzrušující adrenalinová zábava téměř pro každého ve věku od 14 do 100 let. Žádná významná omezení zde nejsou. Chtějte však vždy zorbingové poskytovatele s mnohaletou zkušeností v tomto oboru, kteří dbají na maximální bezpečí zorbonautů!

Zorbing je neobvyklá jízda ze svahu dolů ve speciální velké zorbingové kouli (průměr až 3 a půl metru!), vyrobené z materiálu TPU nebo PVC. V této speciální kouli je ještě jedna menší koule ze stejného materiálu a tyto koule jsou spojeny lanky. Vchody do této koule jsou dva a to na každé straně jeden.

Zorbuje se nejen na trávě a na sněhu, ale zorbing lze provozovat také na vodě. Této zábavě a odnoži zorbingu říkáme aqua zorbing, který se stává více a více populárnějším.

Zorbonauti jsou uvnitř zorbingové koule připoutáni do speciálních postrojů s vícebodovým systémem. Zorbovat může jeden zorbonaut nebo dva účastníci. Zorbonauti jsou v kouli upoutání proti sobě, což je zpravidla opravdu silný zážitek. Zorbingová koule může dosáhnout rychlosti až 50 km/h a poté bezpečně zastaví na rovině či protisvahu. V případě že se „dojíždí“ na vodní hladinu, zastaví se koule rychleji než na trávě, ale rovněž zcela bezpečně.

Areál a zorbingová dráha by měla zcela odpovídat standardům a být zcela bezpečná. Vyvarujte se zorbingu od menších a nezkušených provozovatelů, kteří Vám nemohou zaručit maximální bezpečí!

Zorbing v Praze a v Brně

V Brně i v Praze jsou pro Vás připraveny originální zorbingové dráhy. Dráhy v délce několik desítek metrů Vám umožní užít si novou volnost pohybu v pohodovém, krásném, prostředí a s maximem bezpečí… Dráhy a poskytovatele zorbingové zábavy však vybírejte vždy podle jejich kvalit a tradičního působení.

Zorbingové dráhy se nacházejí většinou u rekreačních zařízeních či hotelů, jež nabízí kompletní ubytovací servis s širokou nabídkou dalšího sportovního vyžití. Dále nabízí kompletní konferenční servis jak pro firemní klientelu, tak pro soukromé akce. Nenechte si ujít možnost zažít v Brně či v Praze vzrušení při zorbingu.

Věděli jste o zorbingu, že...

Zorbing je mírně adrenalinová zábava téměř pro každého ve věku od 14 do 100 let.

Odkazy

Aqua zorbing Praha – Agentura Říha nabízí atrakci aqua zorbingu v Praze, ale i po celé ČR. Dokáže nabídnout všem zájemcům komplexní program se všemi službami. DOPORUČUJEME.

Pořádání firemních akcí v Praze a okolí. Pořádání doprovodných programů, firemních a dětských dnů, vícedenních pobytů či charitativních akcí.

Výživový poradce Praha – Hana Lang se zabývá celostním nutričním poradenstvím se zvláštním důrazem na testy potravinových intolerancí.